2015-12-15

Przystąpiliśmy do prestiżowego programu MS Cloud OS Network. Ta globalna inicjatywa Microsoft polega na zrzeszaniu kluczowych partnerów biznesowych, którzy oferują swoim klientom usługi hybrydowe, bazując na platformie Azure - chmury Microsoft.

Dzięki przystąpieniu do programu MS Cloud OS rozszerzyliśmy portfolio udostępnianych usług w tzw. chmurze oraz zwiększyliśmy elastyczność w budowaniu infrastruktury informatycznej u klientów. Kontrahenci naszej firmy mogą obecnie korzystać z rozwiązań hybrydowych, uwzględniających zarówno własne centrum danych, jak i prywatną chmurę Asseco Business Solutions oraz platformę software'ową w Windows Azure. Ma to znaczący wpływ na przyspieszenie procesu dostarczania nowych usług, przy jednoczesnym obniżaniu ich kosztów. Architektura chmurowa pozwoliła też nam na wzrost wydajności świadczonych usług i ich lepsze dopasowanie do bieżących potrzeb użytkowników.

Jesteśmy dumni z faktu, iż staliśmy się częścią globalnego projektu Microsoft Cloud OS Network, jako jedna z czterech firm w Polsce. Usługi oferowane w ramach tego programu uzupełniają szeroki zakres rozwiązań, jakie sami proponujemy naszym klientom. Pozwoli nam to na bardziej elastyczną i skuteczniejszą realizację przyszłych projektów wdrożeniowych" - mówi Andrzej Miłosz, Dyrektor Działu Rozwiązań Systemowych w Asseco Business Solutions S.A.

Program Cloud OS Network zrzesza dostawców usług na całym świecie, wyróżniających się wysokiej klasy kompetencjami w obszarze dostarczania usług chmurowych. Asseco Business Solutions doskonale pasuje do tego grona: od lat wyróżnia się doświadczeniem i bogatą wiedzą z obszaru rozwiązań IT skrojonych na miarę potrzeb Klientów. Współpraca z Asseco BS w ramach programu Microsoft Cloud OS Network pozwoliła na przeniesienie najlepszych światowych praktyk w budowie usług do datacenter Asseco BS oraz rozszerzenie ich o usługi chmury publicznej Microsoft" - komentuje Anna Filutowicz, Hosting Lead w Microsoft Polska.

Firma Microsoft ma bogate doświadczenie w tworzeniu chmur publicznych oraz hybrydowych, które można dostosowywać do działań i planów użytkowników oraz spełniać ich potrzeby w zakresie zgodności z przepisami i wysokiej dostępności. Chmura hybrydowa Microsoft Azure łączy elementy lokalnego centrum danych z rozwiązaniami w modelu chmurowym. Azure to platforma obliczeniowa chmury Microsoft, która oferuje szeroką paletę zintegrowanych usług, takich jak m.in. analizy, obliczenia, baza danych, technologie mobilne, sieć, magazyn i sieć Web, umożliwiając szybsze działanie, osiąganie lepszych wyników i obniżenie kosztów. Platforma Azure obsługuje szeroki zakres systemów operacyjnych, języków programowania, struktur, narzędzi, baz danych i urządzeń.

Właściwie użytkowana chmura może zaoferować ogromne korzyści przedsiębiorstwu: większą wydajność, która pozwoli pracownikom działu IT skupić się na strategicznych inicjatywach biznesowych, elastyczną platformę, która dostosuje się do przyszłych wymagań oraz scentralizowaną kontrolę IT, nawet przy wzrastającej liczbie użytkowników końcowych" - dodaje Anna Filutowicz, Hosting Lead, Microsoft.

Asseco Business Solutions współpracuje z firmą Microsoft od początku swojej działalności, budując własne rozwiązania informatyczne w oparciu o rozwiązania Microsoft.

Kontakt dla mediów:
Agata Mierzwińska-Kurto
Koordynator Public Relations
tel. 697 078 721
e-mail: Agata.Kurto@assecobs.pl